مقایسه کاشت مو و مزوتراپی

بارها درباره کاشت مو سر و مزایای آن و انواع روش های کاشت مو صحبت کردیم. در حال حاضر برای درمان ریزش مو از تکنیک ها و روش های مختلفی از جمله ترمیم مو که با اصطلاح کاشت موی مصنوعی نیز شناخته می شود و یا مزوتراپی مو ، PRP مو و... استفاده می شود. اما اولین قدم برای درمان ریزش مو ، مراجعه به موقع به کلینیک تخصصی پوست و مو در جهت معاینه توسط پزشک و متخصص حرفه ای کاشت مو است.


با مراجعه به کلینیک تخصصی با بررسی های اولیه (در صورت نیاز انجام آزمایش های مختلف) پزشک متخصص براحتی عامل ریزش مو در آن فرد را شناسایی کرده و سپس در حین جلسات مشاوره، مراجعه کننده را نسبت به بهترین روش درمان طاسی سر یا ریزش مو آگاه کرده و در صورت نیاز اقدام به درمان و کاشت مو می کند. نکته مهم اینجاست که کاشت مو همیشه تنها روش درمان ریزش مو نیست و ممکن است در برخی موارد، با استفاده از داروها (مثل فیناستراید و ماینوکسیدیل) و یا تکنیک های ترمیم مو (مانند مزوتراپی و یا روش PRP مو) هم می توان تا حدودی مشکل را برطرف کرد. اما تجربه ما در سالهای اخیر نشان داده که بیشتر کسانی که دچار ریزش مو در ناحیه سر، ابرو و یا ریش و سبیل شده اند چه زن و چه مرد بهترین و موثرترین روش برای آنها، تکنیک های کاشت مو (به خصوص کاشت مو به روش SUT) بوده است.

برای درمان طاسی سر یا ریزش مو انتخاب کلینیک تخصصی و حرفه ای مهم ترین اقدام می باشد که کلینیک تخصصی سینا (رنسانس) با دارا بودن سابقه درخشان ، داشتن تیم حرفه ای و متخصصین مجرب، بهترین پیشنهاد برای انتخاب کلینیک خواهد بود.

کاشت مو


فراموش نکنید که این مسئله بسیار مهم است که ریزش مو و درمان مناسب در هر فردی با دیگری فرق دارد و برای مثال اگر فردی با مراجعه به پزشک، درمان هایی مثل PRP مو یا مزوتراپی تجویز شد و بعد از مدتی فرد موهای ریخته شده اش تا حد زیادی برگشت، دلیل نمی شود که شما و یا دیگران هم بخواهید حتما از همان تکنیک برای درمان ریختن موهایتان استفاده شود و شاید برای شما کاشت مو به روش SUT و یا درمان های دیگر بهتر جواب بدهد. چون عوامل مختلفی در ریزش و یا طاسی نقش دارند. البته نتیجه موفقت آمیز روش هایی همچون کاشت مو به عوامل دیگری همچون مراقبت های بعد از کاشت مو و یا تغذیه بعد از کاشت مو بستگی دارد.


در این مقاله تصمیم گرفتیم به کمک تیم متخصص کلینیک تخصصی رنسانس با مقایسه روش های کاشت مو و تکنیک مزوتراپی مو، مزایا و اثرات جانبی هر یک از این دو را به تفصیل بررسی کنیم تا در صورتی که صحبت از هر یک از این دو روش شد، به خوبی با جزئیات آنها آشنا باشید و بتوانید در صورت بروز مشکلات مو، هنگام مشاوره بهتر بتوانید در مورد روش درمان تصمیم بگیرید.


پیش از مقایسه بهتر است درباره مزوتراپی مو و همچنین روش پیوند مو و باید و نبایدهای کاشت مو و سایر مسائل توضیحات بیشتری را ارائه دهیم و نکات مهم مربوط به مزوتراپی و کاشت مو را برای شما شرح دهیم:


کاشت مو چیست؟

همانطور که می دانید، کاشت مو روش جدیدی نیست و در طول سالها و دهه های گذشته بارها دچار دگرگونی شده و تکنیک ها، تجهیزات و روش های مختلفی برای آن ارائه شده . هم اکنون بهترین و کم دردسر ترین روش آن که دارای حداقل عوارض جانبی است، روش SUT است که تنها در کلینیک های فوق پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و کلینیک سینا (رنسانس) مفتخر به استفاده از این روش برای افراد می باشد. این روش، بهترین روش کاشت مو برای درمان طاسی سر است و مردان و زنانی که دچار ریزش مو در ناحیه سرو یا ابرو شده اند، می توانند از این تکنیک استفاده کنند. در این تکنیک فولیکول های مو از ناحیه پشت سر جدا شده و با استفاده متخصصین ماهر و باتجربه و همچنین دستگاه های پیشرفته به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود. عوارض کاشت مو به استفاده از این روش در کمترین حالت خود قرار دارد.


مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی یکی از روش های درمانی جهت جلوگیری از ریزش مو است که البته در این تکنیک، کاشت مو صورت نمی گیرد بلکه با استفاده از آمپول های مخصوص، مواد مغذی، ویتامین، آنزیم ها و برخی مواد معدنی مورد نیاز بدن که کمبود آنها موجب ریزش موها شده، تزریق می شود. این روش نیازمند تخصص بالای متخصص و کلینیک مجهز و تخصصی برای درمان مراجعین دارد تا بهترین اثر درمانی را برای افراد به جای بگذارد.


روش مزوتراپی مو برای کسانی مفید است که به تشخیص پزشک، به دلیل کمبود مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای رشد فولیکول های مو، دچار ریزش شده اند. چرا که ممکن است کسانی بدنشان دچار کمبود این مواد نبوده و دلیل ریزش آن ها متفاوت باشد (مثلا حاملگی، فشارهای روحی، بیماری های پوستی، زخم، ارث و غیره)


از مزوتراپی مو می توان در سه مرحله پیش از کاشت مو ، بلافاصله پس از انجام کاشت مو و همچنین پس از انجام کاشت مو بهره گرفت.پیش از کاشت مو تزریق مزوتراپی سبب افزایش خونرسانی شده و تاثیر مثبتی در کاشت مو دارد. پس از کاشت مو نیز به جهت درمان ادم یا ورم بعد از عمل، محلول مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مدتی بعد از کاشت مو از مزوتراپی به جهت بهبود زخم های پس از عمل و همچنین تقویت گرافت های مو مورد استفاده قرار می گیرد که همه این موارد با بررسی و پیشنهاد متخصصین انجام خواهد گرفت تا بدون بروز مشکل بهترین تاثیر را در روند درمانی افراد باقی بگذارد.

مزوتراپی مو


مواد تشکیل دهنده مزوتراپی

مواد تشکیل دهنده محلول مزوتراپی مو که "کاکتیل" و یا کوکتل نام دارد شامل داروهای اتساع دهنده عروق می باشد (داروهایی همچون بوفلومدیل ،میانوکسدیل و...) که این داروها سبب بهبود خون رسانی در نواحی درمانی تزریق می شود.همچنین ویتامین های B5 ، بیوتین ، ویتامین C ، ویتامین A نیز شامل محلول مزوتراپی مو می شود. مواد معدنی از جمله سلنیوم ، روی ، منیزیم ، مس و... برخی دیگر از مواد مغذی این محلول است. داروهای دیگری همچون سیلیکون نیز برای سلامت بیشتر مو در محلول مزوتراپی مو موجود می باشد. در آخر نیز داروهایی همچون داروهای هورمونی مانند "سیپروترون" و یا "فیناستراید" برای جلوگیری از ریزش مو به با الگوی مردانه یا زنانه ، "کلسی تونین" که از هورمون های طبیعی بدن می باشد و جهت تغذیه فولیکول مو است و "آمینواسیدها "نیز در محلول مزوتراپی موجود می باشد.البته این نکته را می بایست مد نظر قرار داد که میزان این مواد در داخل محلول بر اساس فرد مورد نظر محاسبه می شود و ممکن است برخی از مواد نام برده شده را پزشک متخصص از این محلول حذف نماید.


مراحل مزوتراپی

نتایج مثبت مزوتراپی مو پس از 4 جلسه انجام آن در بین حدود نود درصد افراد حاصل می گردد و ریزش مو متوقف می شود. همچنین با گذشت 20 روز پس از تزریق، ترشح چربی در پوست سر به میزان قابل توجهی کم می شود که این امر سبب کاهش نیاز به شامپو کردن سر می شود. رشد مجدد موها در حدود 3 ماه پس از تزریق مزوتراپی مو شروع گردیده و مراجعینی با سن و سال کمتر تاثیر پذیری بیشتری را از این روش خواهند دید.


مزوتراپی مو بدلیل شرایط خاصی که دارد برای افراد با توجه به وضعیت سلامت و بدن آنها متفاوت است ولی معمولا در بیشتر موارد در سه جلسه و هر جلسه هم بین بیست الی چهل دقیقه طول می کشد. بین این جلسات اغلب دو یا سه هفته فاصله است تا در این مدت، مواد تزریق شده به خوبی در بدن فرد جذب شوند و بهترین نتیجه در پایان کار حاصل شود.

مزایای مزوتراپی عبارتند از:

✔ گردش خون در بافت ها را افزایش می دهد.

✔ انتقال مواد مغذی مورد نیاز به بافت پوست و فولیکول مو به وسیله ترکیبات مزوتراپی

✔ از تخریب و تحلیل رفتن فولیکول مو جلوگیری به عمل می آید.

✔ میزان ترشح چربی پوست منظم می شود.

✔ مزوتراپی مو مکمل مناسبی در کنار سایر روش های درمانی مو و کاشت مو می باشد.

✔ عدم نیاز به مراقبت های ویژه پس از تزریق و نبود دوران نقاهت

✔ کمترین عوارض و خطرات پس از تزریق را با خود به همراه دارد.

✔ بدون هرگونه دری و یا استفاده از ماده بیهوشی در هنگام تزریق مزوتراپی مو

✔ هزینه مناسب نسبت به بسیاری دیگر از روش ها


معمولا سه یا چهار روز پس از انجام هر مرحله تزریق، نتایج اولیه دیده می شود و علائم بهبودی کم کم مشخص می شود اما تمام این مراحل بستگی به این دارد که افراد چه کلینیکی را برای درمان خود انتخاب کرده باشند چرا که کیفیت درمان و مهارت متخصص در هر درمانی خصوصا درمان مزوتراپی حرف اول را میزند و ممکن است افراد با انتخاب نا صحیح نتایج درستی را از درمان مزوتراپی خود کسب نکنند. به همین منظور توصیه می شود تا افراد با انتخاب کلینیک های استاندارد و درمانی با کیفیت و بدون ریسک را داشته باشند و از نتایج عالی درمان بهرمند گردند.

مزوتراپی موی سر


حال با این تفاصیل در یک جمع بندی نهایی برای آگاهی بهتر مزایای هر یک نسبت به دیگری را بررسی می کنیم:

• در کاشت مو به روش SUT که به عنوان بهترین روش کاشت مو شناخته می شود، بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند ولی در روش مزوتراپی مو فرد ممکن است احساس درد مختصری را تجربه نماید.

• کاشت مو سر برای تمام کسانی که دچار ریزش مو شده اند و چه زن و چه مرد، می تواند کاملا موثر باشد در صورتی که مزوتراپی مو صرفا برای کسانی جواب می دهد که بدلیل کمبود برخی مواد مغذی و معدنی مورد نیاز بدن، دچار این عارضه شده اند.

• کاشت مو در یک یا دو جلسه صورت می گیرد، ولی مزوتراپی مو در اکثر موارد، حداقل نیازمند 3 جلسه می باشد.

• برای کسانی که دچار آلرژی (حساسیت) نسبت به برخی مواد طبیعی هستند، روش مزوتراپی مو ممکن است مناسب نباشد.

• کاشت مو به روش SUT نه تنها برای سر بلکه برای ابرو هم موثر است ولی روش مزوتراپی مو، بیشتر برای برخی از نواحی سر مورد استفاده قرار می گیرد.

• کاشت مو تقریبا در بیش از 98% موارد تاکنون به خوبی جواب داده و نتایج آن بسیار ماندگار است ولی درصد موفقیت مزوتراپی مو کمتر است.

• نتایج کاشت مو (به خصوص روش SUT) ماندگار هستند ولی نتایج مزوتراپی ممکن است صد در صد نباشد و در دراز مدت نیاز باشد که فرد چندین بار دیگر هم به کلینیک مراجعه کند.

• در مزوتراپی مو عوارض و اثرات جانبی مانند ورم، عفونت، کبودی، التهاب و یا عوض شدن رنگ ناحیه تزریق صورت بگیرد ولی در کاشت مو معمولا این عوارض بوجود نمی آیند. البته این موضوع برای افرادی است که اقدام به انتخاب بهترین روش کاشت مو نموده اند.

• یکی از مزایای مزوتراپی این است که این روش ارزان تر از پیوند مو می باشد.

• بعد از مزوتراپی مو لازم است که ورزش و نرمش های موضعی برای ناحیه ای که مورد تزریق قرار گرفته، انجام شود.

• در هر دو روش توصیه می شود که از ساعتها قبل (معمولا 24 ساعت قبل) از نوشیدن مواد کافئین دار شامل چای و قهوه خودداری کند.


مزوتراپی مو در مرکز تخصصی موی سینا (رنسانس) با بهترین روش های روز دنیا و توسط پزشکان متخصص قابل انجام می باشد. مواد مغذی استفاده شده در مزوتراپی به وسیله پزشکان متخصص به صورت دقیق اندازه گیری و پس از آن بر روی سر فرد مورد نظر تزریق می گردد تا با تزریق مواد اضافی در بدن سبب آسیب بیشتر بر عملکرد بدن وارد نشود و نتیجه بر عکس برای افراد نداشته باشد و با شناسایی مواد لازم نتیجه زودرس را برای افراد به همراه خواهد داشت.


در پایان چنانچه قصد انجام مزوتراپی مو و یا بهره گیری از بهترین روش کاشت مو و همچنین انجام کاشت موی مصنوعی را به منظور درمان طاسی سر یا ریزش مو داشته باشید، می توانید جهت تعیین وقت قبلی و یا مشاوره ، از طریق تلگرام و یا واتساپ با شماره 09122115442 با ما در ارتباط باشید.جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید