عوارض کاشت ابرو چیست؟

اگر تا کنون مقالات ما را در زمینه های مختلف کاشت موی سر، کاشت ابرو و کاشت مژه و غیره جهت آگاهی هرچه بیشتر شما نوشتیم، هر یک از این عمل های جراحی ممکن است دارای عوارض خاص خود باشند. البته خوشبختانه با ورود تکنیک ها و روش های جدید ترمیم و پیوند مو ، این عوارض کاهش یافته تا جایی که بر خلاف سالها و دهه های گذشته، پس از عمل کاشت مو، فرد بیمار دیگر نیازی به بستری شدن و یا استراحت های طولانی ندارد و می تواند پس از مدت کوتاهی استراحت به محل کار و یا تحصیل خود برگردد. به ویژه روش SUT که بهترین روش است و دارای کمترین عوارض بعد از عمل کاشت می باشد.

این نکته در حال حاضر اهمیت بسیاری دارد و موجب شده تا بسیاری از افراد در سراسر جهان - چه زن و چه مرد - از قشرهای گوناگون و طیف های مختلف و متنوع فرهنگی و قومی جهت جراحی کاشت مو اقدام کنند و بخواهند از که پزشکان متخصص این امر، مشاوره دریافت کرده و سپس خود را آماده عمل پیوند و یا ترمیم مو کنند. 
اما مثل همیشه این نگرانی وجود دارد که بالاخره استفاده از این عمل ها، چه عوارضی بر روی شخص دارد؟ برای مثال اینکه معایب و عوارض کاشت مو چیست  برای کسانی که می خواهند از مشکلات و یا ناراحتی هایی که ممکن است پس از عمل برایشان پیش بیاید، مهم است. اما همانطور که می دانید، در صورت مراجعه به یک کلینیک کاشت مو وابرو مناسب و بهره گیری از تیم حرفه ای جراحی و قبل از همه اینها، انجام آزمایش های دقیق و بررسی های علمی بر روی پوست بدن فردی که دچار ریزش شده، این عوارض به حداقل می رسد و پس از بهبودی و مشاهده نتایج آن شخص احساس رضایت کامل خواهد کرد. 

در صورتی که در هر یک از موارد گفته خود فرد و یا پزشک معالج دقت لازم را به خرج ندهند، این عمل نه تنها بی فایده بلکه ممکن است عوارضی در بر داشته باشد. از آنجا که کاشت موی سر مهم ترین و معروف ترین عمل پیوند موهای بدن است، معمولا کمتر به عوارض کاشت ابرو توجه می شود ولی برعکس بسیاری از افرادی هم که نیازی به ترمیم و پیوند مو ندارند هم ممکن است که علاقه مند به دانستن عوارض کاشت مو در ناحیه سر، باشند. البته دلیل این امر این است که وقتی صحبت از کاشت مو می شود، ناخودآگاه بسیاری از افراد به فکر پیوند موهای سر می افتند. 

اما جهت اطلاع کسانی که دچار ریزش ابرو شده اند، و تمایل دارند که کاشت موی ابرو بر رویشان انجام شود، این عمل نیز مانند بسیاری از عمل های جراحی استاندارد در جهان، دارای عوارضی (هر چند کوتاه مدت و نسبتا کم) می باشد که البته لازم نیست چندان نگران باشید. در روش ها و تکنیک های قدیمی FIT و  FUT این عمل ها هر یک دارای مشکلاتی بودند از جمله:

تورم پیشانی و دور چشم
الزام به بیهوشی
احتمال بروز عفونت
بی حس شدن و مور مور شدن پوست
التهاب و سرخ شدن پوست که گاهی تا چند ماه ادامه پیدا می کند.
خونریزی در زمان عمل
احساس خارش
نیاز به استراحت پس از عمل
استفاده از بخیه

بدلیل عوارض ذکر شده ناشی از عمل های FIT و FUT در سالهای اخیر دیگر از این روش ها استفاده نمی شود و بلکه روش بهتر و جدیدتر روش کاشت ابرو SUT است که دارای کم ترین عوارض بوده و پس از عمل به این روش جدید، اکثر موارد ذکر شده در فرد بروز نمی کند. سابقا بسیاری از افرادی که دچار ریزش موهای ابرو شده بودند، بدلیل ترس از عوارض بالا (عوارض ناشی از روش های FIT و FUT) اقدام به این عمل نمی کردند اما در سالهای اخیر با وجود امکان عمل SUT دیگر مشکلی از این لحاظ وجود نخواهد داشت و عوارض کاشت ابرو به حداقل خواهد رسید. 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه کاشت مو و ابرو به روش SUT می توانید با همکاران ما در تماس باشید. 


جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید