نتیجه نهایی کاشت مو

به صورت خلاصه کاشت مو به فرآیند برداشت موی شخص از مناطق اهدا کننده به بخش های خالی از مو گفته می شود. مشاهده نتیجه نهایی کاشت موی سر نیز ممکن است تا یک سال به طول انجامد. در مقاله زیر به بررسی سیر تحوالات و اتفاقات پس از کاشت مو می پردازیم:

در حال حاضر موثرترین و بهترین روش کاشت مو، استفاده از تکنیک کاشت مو به روش Sut است که برای اولین بار در ایران و منحصرا توسط کلینیک رنسانس انجام می گیرد. با استفاده از این تکنیک نتیجه نهایی کاشت مو بسیار بهتر و تراکم موهای کاشته شده بسیار بیشتر از روش های دیگر می باشد.

به طور کل عمل کاشت مو، نیاز به صبر و حوصله فرد متقاضی برای رسیدن به نتیجه دلخواه دارد، اما ما این اطمینان را به شما می دهیم که نتیجه نهایی کاشت مو به روش SUT و تراکم بالای موهای کاشته شده قطعا ارزش این صبر و تحمل را داشته و رضایت شما را به طور کامل جلب خواهد نمود.

نتیجه نهایی کاشت مو

نتیجه نهایی کاشت مو به طور کامل به انجام دادن دستوراتی که پزشک معالج به شما می دهد بستگی دارد.

پس از کاشت مو ممکن است دلمه هایی در محل هایی که کاشت مو صورت گرفته است ایجاد شود.به این دلمه ها نباید دست زد. پس از 10 روز به مرور زمان آن ها خود به خود از بین رفته و به همراه از بین رفتنشان بعضی از ساقه های مو خواهد ریخت. اما سایر ساقه های باقی مانده پس از گذشت 3 هفته رویش پیدا می کنند که نشان از پیوند گرفتن آن ها است.

نتیجه نهایی کاشت مو

پس از گذشت 4 هفته تعداد زیادی از آن ها دوباره می ریزند اما ریشه در زیر پوست زنده است و پس از گذشت حدود 4 ماه شاهد ظهور مو های نازک و کرکی شکل خواهید بودو به مرور زمان و با گذشت 9 ماه شاهد ضخیم شدن و افزایش تعداد و تراکم آن ها خواهید بود.

حالت شوک زمانی اتفاق خواهد افتاد که در اکثریت افراد به همراه مو هایی که کاشته شده است تعدادی از  موهای قبلی اطراف محل کاشت نیز ، وارد مرحله استراحت شده و می ریزند و محل کاشت از گذشته ی خود کم مو و کم پشت تر به نظر می رسد(حدودا به مدت 6 ماه). این مرحله موقتی بوده و پس از عبور کردن از دوره اش مو شروع به رشد کرده و به تراکم آن افزوده خواهد شد.

رشد کردن موی سر پس از پیوند مو برای هر کسی متفاوت است اما به طور کلی رشد مو و به نتیجه رسیدن، 6 تا 12 ماه زمان می برد. ممکن است مو در هر طرف سر به طور یکنواخت رشد نکند و با ریزش در اطراف محل پیوند همراه باشد.

خلاصه ای از روند رشد مو پس از عمل کاشت:

·       یک تا 6 روز پس از عمل کاشت مو 
بعد از انجام  عمل پیوند به مدت 1 هفته  پیشانی فرد مورد نظر تورم خفیفی پیدا خواهد کرد. علاوه بر این بعد از پیوند احتمال قرمز شدن محل پیوند مو وجود دارد.

·       ده تا چهارده روز پس از عمل پیوند مو
در این مدت مو ها به مدت 3 هفته دچار ریزش خواهد شد. این امر کاملا طبیعی می باشد. همچنین هنگام شستشوی سر متوجه بی حس بودن آن خواهید شد که امری طبیعی است و در ماه های آینده برطرف می گردد.

·       یک تا 3 ماه پس از عمل پیوند مو
در این زمان چند رشته موی جدید بر روی پوست سر خواهید دید که ممکن است به صورت یکسان رشد پیدا نکنند اما در نهایت همه آن ها به طور کامل رشد پیدا خواهند کرد. در ابتدا این موها کاملا نازک هستند اما با سپری شدن زمان، پر پشت و متراکم خواهند شد. در این مدت امکان آکنه زدن پوست امری طبیعی و مثبت است که نشان دهنده رشد موهای جدید است.

·       پنج تا شش ماه بعد از عمل کاشت مو
با گذشت این مدت زمان، موهای جدید را به طور واضح خواهیم دید. دو تا سه اینچ از ساقه مو دیده خواهد شد و مو نیز پر پشت تر می شود.

·       هشت تا ده ماه بعد از عمل کاشت مو
 
در عرض این مدت زمان شاهد نتایچ چشمگیری خواهید بود. موی شما هم اکنون پر پشت تر و بلند تر از سابق می شود.

·       یک سال پس از پیوند مو
در آخر نتایج را می توان یک سال پس از عمل کاشت مو دید. البته در بیشتر مواقع کمی از درخشش مو کاسته می شود.

جمع بندی نهایی:

خبر خوش برای مردانی که دچار ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنیک) و یا طاسی شده اند این است که نتایج عمل کاشت بر روی سر آنها معمولا ماندگار و دائمی است. دلیل آن هم این است که تارهای مویی که از پشت سر و یا اطراف گوش ها برداشته می شوند، دچار ریزش مو نمی شوند و زمانی که جدا شده و در ناحیه ای دیگر از سر کاشته می شوند، باز هم به رشد خود ادامه می دهند و تحت تاثیر عوامل ریزش مو قرار نمی گیرند. 
ضمنا تعداد گرفت های مورد استفاده جهت انتقال از ناحیه اهدا کننده به ناحیه دریافت کننده مو، هم در مدت زمان عمل و هم میزان موفقیت آن تاثیر دارد. 

- رویش مجدد موها پس از عمل:
موهای کاشته شده پس از عمل به مدت چند هفته در محل ناحیه دریافت کننده، باقی می مانند. سپس می ریزند و سه الی چهار ماه بعد، فولیکول های موهای کاشته شده، تارهای جدید مو تولید می کنند که این تارهای مو قویتر و با دوام هستند. 
حدود 6 ماه پس از عمل، حدود 70% موهای جدید در ناحیه کاشته شده رشد خود را ادامه می دهند. اما رشد آنها بطور کامل ادامه پیدا نمی کند بلکه برای رشد کامل آنها تا 18 ماه زمان لازم است. از آنجا ببعد دیگر این تارهای مو رشد و نموشان دائمی است و مانند موهای معمولی ظاهر می شوند. 

لینک های مرتبط :

جوش بعد از کاشت مو

سوالات متداول بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از کاشت مو

کارهای مهم قبل از کاشت مو

کاشت مو به روش SUT


جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید