درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل

امروزه ریزش مو و به اصطلاح طاسی یک مشکل رایج در بین جامعه است و منحصر به یک جنس یا سن خاص نیست. ریزش مو به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد. دلایلی مانند سوختگی، پرتو درمانی، جراحت ها، جراحی، مواد شیمیایی، کم خونی، بارداری، مصرف برخی داروها، عوامل ژنتیکی، کمبود مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مو و غیره.

از این رو همه روزه افراد زیادی به دنبال بهترین روش برای درمان ریزش مو و بهرین متد های کاشت مو یا ترمیم مو هستند که این انتخاب بهترین روش درمان ریزش یا کاشت به عوامل مختلفی بستگی دارد.

ریزش مو تنها منحصر به موی سر نمی شد و گاه شاهد هستیم که فرد در ناحیه ریش و ابرو نیز دچار ریزش مو و یا نازک شدگی مو می شود. در هر صورت رخ دادن این مساله بر اعتماد بنفس اشخاص اغلب تاثیرات بدی می گذارد و این نقص در چهره آنها نمود پیدا می کند.

انواع طاسی:

طاسی انواع مختلفی دارد که می تواند در هر سنی و به هر دلیلی به وجود بیاید. از جمله طاسی ارثی یا همان ژنتیکی، طاسی سکه ای و طاسی کششی. طاسی ارثی به دلایل ژنتیکی رخ می دهد و در افرادی که سابقه طاسی در خانواده شان وجود دارد، احتمال ابتلا به این طاسی از سنین جوانی وجود دارد. طاسی سکه ای به عبارتی ریزش مو به صورت تکه تکه ای و به اندازه یک سکه اتفاق می افتد که تعداد آن می تواند متغیر باشد. البته باید گفت تعداد بیشتر تکه های ریخته شده، نشانه شدت طاسی نیست. طاسی کششی نوعی طاسی است که در اثر کشیدگی مو توسط شخص که دچار وسواس کشیدن مو است و یا از طریقی محکم بسته شدن بوسیله گل سر معمولا رخ می دهد به خصوص در افرادی که موی فر دارند.

راه های درمان ریزش مو:

همانطور که دلایل ریزش مو مختلف است مسلما راه های درمان ریزش مو نیز متفاوت خواهد بود. در برخی مواقع از داروهایی همچون ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو استفاده می شود. به این طریق که فرد در روز به اندازه های مشخصی از داروی ماینوکسیدیلروی نواحی ریخته شده می زند و با انگشت آنرا ماساژ می دهد. این دارو در دو نوع 5% و 2% و به شکل مایع، کف و یا اسپری وجود دارد که نوع 2% آن را معمولا بانوان و 5% آنرا معمولا آقایان استفاده می کنند. اما اثر این دارو موقتی است و تنها تا زمانی که از ان استفاده می کنید ریزش مو متوقف می شود. راه درمانی دیگر داروی خوراکی فیناسترید است که آن نیز تاثیری موقتی و گذرا دارد و هنوز نحوه عملکردش مشخص نیست. از روشهای درمانی دیگر ریزش مو، استفاده از داروهای تقویتی است که معمولا در مواردی که ریزش مو خیلی زیاد نیست و یا سن فرد به گونه ای است که نمی تواند کاشت مو انجام دهد، از این روشها استفاده می شود. از جمله روشهای تقویتی رویش مو می توان به روشPRP، لیزرتراپی، مزوتراپی و ویتامین درمانی اشاره کرد که هرکدام از این روشها به نوعی باعث تقویت تارهای مو و ضخیم شدن آنها می شود. روش درمان دیگری که معمولا جز آخرین راه های درمانی است و زمانی استفاده می شود که دیگر روشهای درمانی جواب ندهد، کاشت مو است. از آنجایی که کاشت مو یک روش درمانی دائمی است و طرفداران بسیاری دارد اگرچه کمی هزینه بر است و ممکن است در نگاه اول گران به نظر برسد اما در مقایسه با دیگر روشهای موقتی که تاثیر زودگذری دارد، روش به صرفه ای است.


روشهای کاشت مو:

از گذشته تا امروز روشهای مختلف کاشت مو رایج شده است و به تدریج کنار گذاشته شده است زیرا هر روزه با کشف امکانات جدید و راهکارهای بهتر، روشهای نوینی برای کاشت مو رایج می شود که نسبت به روشهای قبلی قابلیت های بیشتری دارد. از جمله روشهای نوینی که امروزه به وفور جهت کاشت مو استفاده می شود می توان به 2 روشFUEوSUTاشاره کرد.


روشFUE:

روشFUEدر واقع روش استخراخ واحدهای فولیکولی است که در این روش فرد دیگر عوارضی مانند درد و جای زخم برداشت مو را تجربه نمی کند. در این روش، لایه ی رویی پوست سر با ظرافت بسیار بالایی توسط تیم مجرب و متخصص از پشت سر فرد برداشته می شود، بطوری که هیچ گونه آسیبی به پوست، گوشت، عصب ها نمی رساند.از دیگر مزیت های این تکنیک می توانتراکم بالای آن و انجام سریع کاشت مو، را عنوان کرد. از نکات قابل توجه در این تکنیک این است که این روش برای کسانی که بانک موی کمی دارند و وسعت ریزش زیادی دارند بسیار مناسب و ایده آل است.


روشSUT:

روشSUTجدیدترین و بروز ترین روش کاشت مو در دنیا محسوب می شود. در این روش کاشت مو دیگر همانند روش های رایج و سنتی نیازی به برش و جراحی و بجا ماندن اسکار و یا درد و زمان طولانی دوره نقاهت وغیره... نیست و این یکی از برتری های این روش است.


از دیگر مزایای این روش کاشت مو می توان بهبرداشت سریع و دقیق گرفتها زیر نظر تیم پزشکی مجرب اشاره کرد. جالب است بدانید در روشSUTاز بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر می رسد، زیرا طی یک فرآیند مخصوص فولیکولهای موی شخص فریز می شود تا تمامی گرفت های برداشت شده سالم بماند و سپس توسط تیم مجرب کاشت با دقت بالایی در محل مورد نیاز کاشت می شود داده می شوند.


شایان ذکر است، مرکز تخصصی موی رنسانس بنیانگذار روشSUTدر ایران است. شما عزیزان اگر خواهان کاشت مو به یکی از دو روش مذکور هستید می توانید با مشاوران ما در مرکز تخصصی موی رنسانس با شماره های 02188909050 و 02188909051 تماس بگیرید و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما عزیزان را راهنمایی کنند.جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید