کاشت موی مصنوعی چیست

یکی از درخواست هایی که متقاضیان کاشت موی سر و مراجعین به مرکز تخصصی موی رنسانس از مشاورین مرکز دارند کاشت موی مصنوعی می باشد. 
اگر بخواهیم کاشت موی مصنوعی را توضیح دهیم باید گفت که چیزی تحت عنوان کاشت موی مصنوعی وجود ندارد زیرا هر چیزی جز موی خودتان وارد پوست سر شما شود عفونت می کند.


تاریخچه کاشت موی مصنوعی:

تکنیک کاشت موهای مصنوعی برای نخستین در دهه 1970 میلادی بطور گسترده استفاده شد ولی پس از چندی این روش منسوخ شد و سازمان غذا و داروی آمریکا (Food and Drug Administration یا بطور اختصار: FDA) و بسیاری از کشورهای جهان این روش را مردود و غیر استاندارد دانستند. به این ترتیب در ابتدای دهه 1980 میلادی این روش کاملا منسوخ شد و از آن زمان تاکنون در بیشتر کلینیک های کاشت و یا پیوند مو استفاده نمی شود. 


تفاوت کاشت موی مصنوعی و کاشت موی طبیعی:

اصلاح کاشت یا پیوند مو (hair transplant) در حقیقت مربوط به کاشت موی طبیعی است. در این تکنیک از موهای خود فرد جهت پیوند در بخشی از سر و یا ابرو (و همچنین ریش و سبیل) استفاده می شود اما در کاشت موهای مصنوعی (hair implant) از تارهای موی مصنوعی تولید شده توسط شرکتها استفاده می شود. 

هنوز هم برخی از شرکتها در کشورهایی مانند ژاپن و ایتالیا، تارهای مصنوعی مو تولید می کنند. اما استفاده از این روش یعنی پیوند موهای مصنوعی توصیه نمی شود. چرا که امروزه به عنوان روشی غیر استاندارد و دارای عوارض جانبی متعدد شناخته می شود. 


کاشت موی مصنوعی چیست


عوارض کاشت موی مصنوعی:

یکی از مهمترین دلایلی که این تکنیک دیگر در جهان بطور گسترده استفاده نمی شود، عوارض جانبی و معایب آن است. عوارضی که گاهی جبران آنها بسیار دشوار و حتی در مواردی جبران ناپذیر است. 

از جمله این عوارض و مشکلات ناشی از این روش، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بروز عفونت (از جمله گرانولوما کولر)
ایجاد کیست
احتمال بروز سرطان پوست
آلوپسی
بروز آلرژی
عدم رنگ پذیری تارهای مصنوعی کاشته شده
امکان ریزش درصد زیادی از موهای جدید پیوند زده شده 

در صورتی که در درجه اول پیش از انجام هر فرآیند بهداشتی درمانی، حفظ سلامت فرد اهمیت دارد. به ویژه در عمل ها و یا تکنیک های زیبایی. بنابراین توصیه نمی کنیم که تحت هیچ شرایطی، از این شیوه جهت پر پشت کردن و جبران موهای ریخته شده استفاده کنید. بروز مشکلات و معایبی که نام بردیم به خوبی نشان دهنده کیفیت پایین و خطرناک بودن استفاده از این تکنیک برای افراد است و به همین جهت نیز همچنان در بیشتر کشورهای جهان این شیوه غیرقانونی و غیر استاندارد شناخته می شود. 


روش جایگزین کاشت موی مصنوعی:

بهترین و موفق ترین روش برای کسانی که بانک موی خوبی ندارند ترمیم مو است که تنها روش ترمیم مو، ترمیم به روش HRT است. در روش ترمیم مو نیازی به بانک موی شخص نمی باشد یعنی مرکز موهای هم رنگ، هم جنس و هم زاد با موهای اصلی فرد را تهیه کرد و بر لایه ای نامرئی که بصورت پوست انسان شبیه سازی شده سوار می کند. این کار روی پوست فرد انجام می شود و از مزایای این تکنیک می توان به خط رویش و خط فرق بسیار طبیعی، اشاره کرد. همچنین یکی دیگر از مزایای بسیارخوب ترمیم مو تراکم بسیار طبیعی و بالای آن است. 

شایان ذکر است ترمیم مو به روش hrt تنها روش استاندارد ترمیم مو می باشد و از مزیت های آن می توان به قابلیت سشوار، رنگ، مش، سشوار، استخر، حمام، سونا، جکوزی و ... را نام برد. 


جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید