بهترین روش کاشت مو

یکی از سئوالاتی که احتمالا برای هر کاندید کاشت مو پیش می آید این است که بهترین روش کاشت مو چیست؟ کدام کلینیک کاشت مو بهتر است، هزینه کاشت مو چقدر است، بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است و ... سئوالاتی از این قبیل که طبیعتا ذهن مردان و زنانی که می خواهند اقدام به کاشت مو  کنند، را به خود مشغول می کند. 

البته این مسئله طبیعی است چون انسان ذاتا موجودی است که معمولا تمایل دارد در کمترین زمان ممکن، با کمترین فشار و یا ناراحتی، بهترین نتیجه را بگیرد. البته پیشرفت علم در زمینه کاشت مو نیزکمک بسیاری جهت رسیدن به این هدف می کند. 
از آنجایی که کاشت مو ، عمل نسبتا جدیدی است و سابقه اجرا و پیاده سازی آن بر روی افراد داوطلب، در جهان به بیشتر از 150 سال هم نمی رسد (تکنیک های جراحی مدرن کاشت مو حتی به دهه 1930 میلادی بر می گردند) هر چند سال روش ها و تکنیک های جدید در اختیار پزشکان و متخصصین این امر قرار می گیرد که موجب می شود تعداد بیشتری از افراد، بتوانند موهای از دست رفته خود را در ناحیه سر، ریش و سبیل، ابرو و حتی مژه بدست بیاورند. در دهه های اولیه کاشت مو کاملا توسط خود پزشکان جراح این امر صورت می گرفت و آنها با استفاده از "گرفت های فولیکولی" جهت کاشت موها در نواحی که دچار ریزش مو شده بودند، استفاده می کردند. 
به مرور زمان این تکنیک ها تغییر کرد و با گسترش امکانات آزمایشگاهی و ورود دستگاه ها و تجهیزات جدید به بازارهای جهان، روش ها و امکانات مناسبی برای عمل کاشت مو ارائه شد که از بسیاری از آنها تاکنون به خوبی استفاده می شود. در حال حاضر بهترین و جدیدترین روش های ترمیم و پیوند مو عبارتند از:
- روش FUT
- روش FIT
- روش FUE
- روش SUT

البته در بین این روشها در حال حاضر، بهترین روش کاشت مو، روش SUT است که دارای ناچیزترین عوارض جانبی و بیشترین نتیجه در زمینه جراحی های کاشت مو از این تکنیک حاصل می شود.
بیشتر این روش ها در واقع مبتنی بر جدا کردن ریشه های فولیکول های مو از ناحیه ای در بدن - معمولا  پشت سر - و انتقال و کاشت آنها در ناحیه ای از پوست بدن که دچار ریزش مو و یا طاسی، شده است. البته در روش های سنتی و قدیمی این کار توسط پزشک و همکاران او صورت می گرفت ولی امروزه بیشتر این کار توسط دستگاه های جدید صورت می گیرد و همین امر نیز به بالاتر رفتن دقت و بدست آمدن یک نتیجه نهایی مناسب کمک می کند.

همانطور که درمقاله تکنیک های بازسازی مو برایتان نوشته بودیم، واحدهای فولیکول مو توسط متخصص کاشت مو، به وسیله دستگاه هایی به نام "چگالی سنج" بررسی شده و سپس در مرحله برش میکروسکوپی بافت دهنده در زیر میکروسکوپ های قوی به دقت به واحدهای فولیکولی تقسیم شده و پس از آن پوست ناحیه اطراف این واحد های فولیکولی مو برداشته می شود. از این طریق گرفت های کامل و مناسبی به دست می آیند که می توان آنها را به راحتی و البته با دقت در محل مورد نظر پیوند زد.

البته نکته مهمی که باز هم تاکید می کنیم این است که عمل کاشت مو به دلیل حساس بودن، باید در کلینیک های معتبر و درجه یک با استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب و همچنین تیم های پزشکی حرفه ای و با تجربه صورت بگیرد. از طرف دیگر، به این مسئله لطفا توجه داشته باشید که حتما باید پیش از انجام عمل، فرد داوطلب از پزشک معالج و جراح مشاوره دریافت کند و گاهی نیاز است که بدلیل آزمایشات مختلف بر روی پوست و موی آن فرد، این کارچندین جلسه طول بکشد. سرانجام پس از بررسی های اولیه ، پزشک نتیجه نهایی را به او اعلام و روش مورد نظر جهت عمل پیوند مو را به وی معرفی می کند. این امر بسیار اهمیت دارد، چرا که در صورتی که فردی بدون دریافت مشاوره دقیق از پزشک بخواهد به دلخواه از داروهای تقویتی و یا تکنیک جراحی مورد نظر خودش استفاده کند، ممکن است نتیجه مناسب را نگرفته و این کار علاوه بر هدر دادن وقت و هزینه، موجب سرخوردگی و از دست دادن اعتماد به نفس وی شود. 

هر چند که مجددا تاکید می کنیم که در حال حاضر بیشتر کسانی که دچار ریزش مو شده اند، با استفاده از بهترین روش کاشت مو یعنی روش  SUT براحتی می توانند بار دیگر صاحب مو در نواحی از دست رفته پوست بدنشان بشوند. 


جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید