ماینوکسیدیل چیست؟

استفاده از ماینوکسیدیل برای درمان ریزش موی مردان

ماینوکسیدیلیک داروی مفید برای درمان ریزش موی 35 میلیون مرد با ریزش موی مدل مردانه یا همان طاسی ارثی است. 35 میلیون مرد در آمریکا که طاسی مدل مردانه دارند از 2 داروی تقویتی برای مقابله با ریزش مو استفاده می کنند که ماینوکسیدیل یکی از آنها است. در برخی مردان استفاده از دارو یک یا 2 بار در روز در همان اوایل شروع ریزش مو می تواند باعث توقف ریزش مویشان شود. حتی اگر فرد خوش شانس باشد می تواند باعث تحریک رشد موهای جدید شود. نکته کلیدی استفاده ازماینوکسیدیلاستفاده کردن از آن به محض مشاهده ریزش مو است.

کاشت مو - ماینوکسیدل


استفاده از ماینوکسیدیل مزایا و معایب خود را دارد اما بطور کلی استفاده از آن برای مردان می تواند مفید باشد.

نحوه عملکرد ماینوکسیدیل:

به گفته پزشکان؛ در اصل ماینوکسیدیل یک داروی فشار خون است اما وقتی بیماران این دارو را می خوردند متوجه رویش مو در بخش هایی از بدنشان می شدند.مطالعات نشان داده است که این دارو در رشد مو در برخی افراد موثر است. ماینوکسیدیل به عنوان یک روش درمانی ریزش مو، مدت مرحله رشد مو را افزایش می دهد.در مردان با طاسی مدل مردانه، تارهای مو کوچک می شود و موها نازک و شکننده می شود. این نوع طاسی گاهی بعد از بلوغ فرد رخ می دهد و سرانجام خط موی فرد کم شده و موهای اطراف فرق سر نازک می شود.


ماینوکسیدیل دونوع استماینوکسیدیلبا غلظت 2 درصد و غلظت 5 درصد که اولی مخصوص زنان و دومی مخصوص مردان است.


مزایای استفاده از ماینوکسیدیل:

متخصصان معتقدند استفاده ازماینوکسیدیلبسیار موثر است بخصوص برای مردان جوانی که در آستانه 20 سالگی هستند و موهای نازکی دارند از سوی دیگر طاسی ارثی در خانواده شان موروثی است در این موارد استفاده از ماینوکسیدیل بهترین نتیجه را می دهد.


مزیت دیگرماینوکسیدیلدر دسترس بودن آن است. برای دستیابی به ماینوکسیدیل نیاز به نسخه پزشک نیست و می توان آنرا براحتی از داروخانه تهیه کرد. اما بهتر است با پزشک خود نیز مشورت کنید و خودسرانه استفاده نکنید.


معایب ماینوکسیدیل:

•اول اینکه برای فرد گران تمام می شود چون طولانی مدت باید استفاده شود. دوم اینکه استفاده ازماینوکسیدیلمی تواند طاقت فرسا باشد چون روزی 2 بار باید استفاده شود.

•از سوی دیگر ممکن است ماینوکسیدیل در مورد همه جواب ندهد.

•همانطور که گفتیم استفاده از ماینوکسیدیلدر مورد افرادی که تازه دچار ریزش مو شده اند بهتر جواب می دهد بنابراین اگر ریزش مو دارید زود اقدام کنید.

•مشکل یعدی استفاده از ماینوکسیدیل این است که بعد از توقف و استفاده نکردن از آن، موها مجدد شروع به ریزش می کند.


نکته:

گاهی ممکن است علاوه بر ماینوکسیدیلپزشک داروی دیگری نیز تجویز کند توصیه متخصصان به شما این است که ابتدا به مدت 1 سال از یکی از آنها استفاده کنید و سپس داروی بعدی را شروع کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که کدام دارو باعث بهبود ریزش موی شما شده است.


شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما به آدرس www.suthair.comمراجعه کنید و یا با مشاوران مرکز تخصصی مرکز موی رنسانس بصورت آنلاین و از طریق شماره تلفن های 02188909050 و 02188909051صحبت کنید و از مشاوره آنها بهره ببرید. شایان ذکر است مشاوره های این مرکز بصورت کاملا رایگان ارائه می شود.جهت معاینه و مشاوره شما میتوانید از طریق واتسپ و یا تلگرام با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید

}
فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید