کاشت مو به روش ترانسپلنت

کاشت موی ترانسپلنت  (Hair Transplant)فرآیندی ا‌ست که در آن جراح پوست، مو را به قسمت طاس سر می‌برد. جراح معمولا مو را از پشت یا کنار سر به جلو یا بالای سر می‌برد. کاشت‌های مو معمولا در یک کلینیک و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

طبق تحقیقات، علت بسیاری از طاسی‌های موضعی(کچلی) موروثی است. موارد باقیمانده بدلیل عوامل مختلفی از قبیل رژیم، اضطراب، بیماری، و داروهاست.

دو روش برای کاشت مو وجود دارد: پیوندهای شکافی و پیوندهای میکرو. پیوندهای شکافی شامل 4 تا 10 تار مو در هر شکاف هستند. پیوندهای میکرو شامل 1 یا 2 تار مو، بسته به پوشش مورد نیاز، هستند.

کاشت مو می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را بهتر کند. کاندیدهای مناسب برای کاشت مو شامل افراد زیر می‌باشند:

·         مردان با کچلی با الگوی مذکر

·         زنان با تار موی نازک

·         هر فردی که بدلیل سوختگی یا جراحت سر قسمتی از موی خود را از دست داده‌است

·         جابجایی مو برای موارد زیر خوب نیست:

·         زنانی که روی سر خود ازدست‌رفتگی زیاد مو دارند

·         افرادی که به اندازه‌ی کافی بخش‌های دهنده‌ی مویی که بتوان از آنجا برای کاشت، مو برداشت ندارند

·         افرادی که زخم‌های کلوئید( زخم‌های ضخیم و فیبروزی) پس از جراحت یا جراحی دارند

·         افرادی که از دست دادن مویشان بدلیل مداواهایی مانند شیمی‌درمانی است

حین کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از تمیز کردن کامل پوست سر، جراح از سوزن کوچکی برای بی‌حسی موضعی قسمتی از سرتان استفاده خواهد کرد. سپس، ایشان با استفاده از تیغ جراحی قسمت گردی از پوست سرتان را که پوشیده از موست برخواهند داشت. بعد آنها پوست سر را خواهند دوخت.

جراح قسمت جدا شده از سر را با استفاده از لنزهای ذره‌بینی و چاقوی تیز جراحی به بخش‌های کوچکی تقسیم خواهد کرد. بعد از کاشت، این بخش‌ها به شباهت به رشد مویی با شکل طبیعی کمک خواهند کرد. جراح با چاقو یا سوزن در بخش‌هایی که مو کاشته می‌شود، سوراخ‌هایی ایجاد خواهند کرد. ایشان موها را با ظرافت در این بخش‌ها قرار خواهند داد. حین یک جلسه‌ی درمانی، جراح ممکن است صدها یا هزاران تار مو بکارد.

بعد از پیوند، سر شما با تنزیب یا نوار زخم برای چند روز پوشیده خواهد شد. یک جلسه‌ی کاشت مو ممکن است 4 ساعت یا بیشتر طول بکشد.


فرم ویزیت آنلاین کاشت مواگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط